Umowa z deweloperem na kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?

W ostatnich latach zakup mieszkania od dewelopera stał się dużo bardziej popularny niż zakup mieszkania z rynku wtórnego. Jednak podczas zakupu mieszkania od dewelopera należy przejść przez wszystkie niezbędne formalności. Wśród nich można między innymi wymienić zawarcie stosownej umowy. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, a także wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jej podpisywania.

Zmiana ceny mieszkania

Przede wszystkim podczas zakupu takich obiektów jak nowe mieszkania Kraków powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które są zawarte w umowie. Wśród nich wymienia się przede wszystkim zmianę ceny mieszkania, co jest bardzo ważne. Może się zdarzyć tak, że powierzchnia mieszkania po ukończeniu budowy będzie się nieznacznie różniła od wcześniej zakładanej wersji. Warto się dowiedzieć więcej na temat tego, co w takiej sytuacji się dzieje. Informacje tego rodzaju zawarte są w umowie, która podpisywana jest z deweloperem.

Koszty utrzymania

Kolejnym bardzo istotnym aspektem, na który powinno się zwrócić swoją szczególną uwagę podczas podpisywania umowy są koszty utrzymania po wydaniu mieszkania. Od dnia wydania lokalu mieszkalnego wszystkie koszty, które są ponoszone powinny być opłacane przez nabywcę tego rodzaju obiektu. Dlatego w umowie zawieranej z deweloperem powinny być umieszczone wszystkie opłaty, do których nabywca zostanie zobowiązany. Z całą pewnością jest to bardzo istotny aspekt podczas zakupu mieszkania.

Zobacz również ᐅ  Jaki kosz na śmieci dobrać do odpadów?

Odstąpienie od umowy

Podczas zakupu mieszkania od dewelopera warto również zwrócić swoją szczególną uwagę na taki aspekt jak odstąpienie od umowy. Zazwyczaj w obecnych czasach mieszkania i domy są nabywane na kredyt. Warto dowiedzieć się, co się stanie, jeśli potencjalny nabywca uzyska odmowną decyzję kredytową. Informacje z tym związane powinny być zawarte w umowie podpisywanej z deweloperem, dlatego warto to sprawdzić.

Informacje zawarte w umowie

Każda podpisywana umowa deweloperska powinna zawierać szereg niezbędnych informacji. Są one związane przede wszystkim ze stronami, które zawierają tego rodzaju umowę, ale także są to dane dotyczące konkretnego lokalu mieszkalnego. Dlatego każda umowa deweloperska powinna mieć zapisane takie informacje jak dane stron umowy, a także miejsce i termin jej zawarcia. Oprócz tego bardzo istotny jest również termin przeniesienia praw własności, a także terminy wpłat pieniędzy do dewelopera.

Ponoszenie kosztów

Wśród istotnych aspektów, na które powinno się zwrócić uwagę podczas podpisywania z deweloperem umowy na kupno mieszkania są kwestie związane z ponoszeniem kosztów. Z zawarciem umowy wiąże się szereg różnego rodzaju kosztów. Wśród nich można między innymi wymienić koszty notarialne związane z podpisaniem stosownej umowy. Ponoszone opłaty powinny w równym stopniu być wnoszone zarówno przez dewelopera, jak i przez nabywcę lokalu mieszkalnego. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas podpisywania stosownej umowy.

Zobacz również ᐅ  Czym wykończyć podłogę w korytarzu ?

Add your Comment