Stan deweloperski – co musisz wiedzieć?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego domu lub mieszkania. Zazwyczaj tego rodzaju lokale sprzedawane są w stanie deweloperskim, który z całą pewnością ma szereg zalet. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także poznać pewne aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju lokalu.

Czym jest stan deweloperski?

Wiele osób zastanawia się, czym dokładnie jest stan deweloperski w takich miejscach jak inwestycje deweloperskie w Krakowie. Jednak na tą kwestię nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć, ponieważ stan deweloperski w dużej mierze zależny jest od dewelopera, który zajmuje się budową danego lokalu mieszkalnego. Jasne zasady dotyczące stanu deweloperskiego nie są ściśle określone w przepisach, dlatego można tutaj znaleźć dość dużą dowolność. Warto o tym pamiętać podczas zakupu lokalu mieszkalnego.

Stan deweloperski a stan surowy

Wśród różnych etapów budowy domu można wymienić zarówno stan surowy, jak i stan deweloperski. Różnią się one między sobą wieloma względami. Stan surowy może występować zarówno w postaci otwartej, jak i zamkniętej. Zamknięty stan surowy oznacza zamkniętą konstrukcję domu. Natomiast stan deweloperski to dużo bardziej zaawansowany rodzaj prac, który występuje na późniejszym etapie budowy. W stanie deweloperskim wnętrze lokalu mieszkalnego przygotowane jest do ostatecznego wykończenia.

Zobacz również ᐅ  Jaki sprzęt AGD wybrać do nowego mieszkania?

Co obejmuje stan deweloperski?

Stan deweloperski może obejmować bardzo zróżnicowany zakres prac, który zależny jest od konkretnego dewelopera. Stan deweloperski zazwyczaj jest wstępnym wykończeniem pomieszczeń, w których jednak jeszcze nie można zamieszkać. W stanie deweloperskim wykonane są zazwyczaj takie elementy jak wylewki, tynki, schody i balustrady, a także różnego rodzaju instalacje. Oprócz tego w stanie deweloperskim wstawione są drzwi i okna, a także parapety.

Koszt stanu deweloperskiego

Z całą pewnością można stwierdzić, że zakup domu w stanie deweloperskim ma szereg pozytywnych aspektów dla osoby, która decyduje się na tego rodzaju zakup. Koszt zakupu nieruchomości w stanie deweloperskim na pewno jest niższy niż zakup nieruchomości, która została wykończona pod klucz. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że cena domu w stanie deweloperskim zależna jest od bardzo wielu czynników, dlatego niemożliwe jest jej jednoznaczne określenie. Warto o tym pamiętać podczas szukania najlepszych dla siebie ofert nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu domu w stanie deweloperskim warto zwrócić uwagę na pewne istotne aspekty. Wśród nich można przede wszystkim wymienić jakość zastosowanych materiałów, która jest niezwykle ważna. Wysokiej jakości powinny być przede wszystkim okna, ale także drzwi wejściowe oraz podłogi. Dzięki temu komfort mieszkania w tego rodzaju lokalu będzie zwiększony, na czym szczególnie zależy wielu osobom. Dlatego warto to uwzględnić podczas planowanego zakupu.

Zobacz również ᐅ  Jaki kosz na śmieci dobrać do odpadów?

Add your Comment